Catering dietetyczny czyli dieta zarówno w pracy jak i w domu

Catering dietetyczny czyli dieta zarówno w pracy jak i w domu

Tagi: , , , , , ,

Kilka słów wstępu

Najczęstszym problemem wielu osób, które chcą poprawić swoją sylwetkę, aby wreszcie pewnie kroczyć przez świat jest właśnie dieta.. O ile sam trening nie sprawia nam większego problemu, to niestety kompleksowość diety już tak. To ona zawsze wymaga największego wkładu, począwszy od jej zaprojektowania pod względem składników odżywczych, kaloryczności, a także dopasowania do naszych preferencji żywieniowych. Mimo wszystko dla wielu osób jest to łatwiejszy etap, niestety gorzej jest już z wykonaniem.

W dzisiejszych czasach, gdy każdy się spieszy i często odczuwa przemęczenie pracą, a wracając do domu ostatnią rzeczą na jaką ma ochotę jest spędzenie godziny lub dwóch w kuchni, aby przygotować posiłki na następny dzień. Wiele osób wytrzymuje tydzień lub dwa i daje sobie spokój wracając do niezdrowego odżywania. Jest to pewnego rodzaju „mur” którego nie jesteśmy w stanie pokonać.

Catering dietetyczny

I tutaj dla wielu osób pojawia się alternatywna jaką jest catering dietetyczny, który znacznie ułatwia sprawę. Wystarczy jedynie przedstawić swoje preferencje żywieniowe i kilka parametrów dotyczących sylwetki, a już otrzymujemy specjalnie zaprojektowaną dietę. Co ważniejsze, nie musimy jej przygotowywać, tylko odbieramy ją codziennie rano. I w przypadku większości osób magiczny „mur” pęka, a jedyne co nam pozostało, to dostosować się do godzin spożywania posiłków, gdyż ważne jest, aby były regularne. Ale catering dietetyczny to nie tylko ułatwienie, pod względem zaoszczędzonego czasu i komfortu psychicznego związanego z brakiem dodatkowych obowiązków. To także smak. Często gotując sami nie przykładamy szczególnej uwagi do smaku dań, czy to w związku z brakiem chęci czy umiejętności. Dania cateringowe muszą smakować, a menu być urozmaicone. To dla nas kolejny plus, gdyż dostając smaczne potrawy, nie mamy chęci do sięgania po niezdrowe przekąski. Ważne jest również, że nie musimy zaprzątać sobie głowy kalorycznością jak i gramaturą dań, to za nas robi właśnie catering dietetyczny.

Podsumowanie

Przygotowanie jadłospisu, do tego jeszcze w odpowiednich gramaturach to dla wielu osób bardzo trudne zadanie, często wręcz niewykonalne. W dzisiejszym zabieganym świecie wychodząc naprzeciw potrzebom powstał catering dietetyczny, który nie tylko dba o właściwą podaż składników odżywczych w zależności od celu diety, ale także o smak, który jest równie ważnym parametrem wpływającym na sukces. Jeżeli nie masz czasu, chęci i umiejętności, aby skomponować dietę, zaufaj fachowcom, którzy cały czas będą kontrolować i właściwie modyfikować jadłospis w ramach twoich potrzeb. Taki właśnie jest Fitandeat. Jeżeli chcesz poprawić swój wygląd i samopoczucie skorzystaj z naszej oferty już dziś!