Dieta oczyszczająca – Jak szybko schudnąć?

Tagi: , , , , , ,

Jak szybko schudnąć?

Z pomocą przychodzi nam dieta, która w swoim założeniu jest niezwykle prosta, a potrafi zdziałać cuda w krótkim czasie.

Dieta warzywno-owocowa wg zaleceń dr Dąbrowskiej to nic innego jak post leczniczy. Dlaczego post? Ponieważ podczas diety spożywamy nawet o 2/3 mniej kalorii niż zazwyczaj, a posiłki składają się tylko z określonych warzyw i owoców. Ale zacznijmy od początku…

Co to za dieta?

Dieta warzywno-owocowa to tzw. Dieta oczyszczająca. Ma za zadanie w  krótkim czasie wyeliminować nagromadzone złogi w organizmie, regenerować florę bakteryjną i przywrócić homeostazę czyli zdrowie. Podczas diety zostaje ograniczone spożywanie białka i tłuszczu do organizmu co doprowadza do zużycia własnych, zwyrodniałych białek, złogów tłuszczu, cholesterolu. Ma to ogromny wpływ na proces regeneracji organizmu.

Kaloryczność diety nie przekracza 800 kcal, dostarczanych tylko w postaci warzyw i owoców zawierających dużo błonnika, który zapewnia uczucie sytości.

Skutkiem diety oczyszczającej jest znaczna utrata wagi, poprawa stanu zdrowia, samopoczucia, zwiększona ilośc energii i chęci do życia.

Co jeść?

W czasie kuracji zaleca się spożywanie prostych posiłków złożonych z warzyw ubogich w substancje odżywcze takie jak: buraki, marchew, seler, rzodkiew, pietruszka, chrzan, kapusta, kalafior, cebula, czosnek, por, ogórki, kiszonki, cukinia, kabaczek, dynia, sałata, świeże zioła, papryka, pomidor, jabłko, cytryna, grejpfrut. Zaleca się spożywanie powyższych warzyw i owoców w formie sałatek, surówek, soków, kiszonek, duszonych warzyw zup itp.

Ilość posiłków w diecie jest dowolna.

Niezwykle ważną rolę podczas diety oczyszczającej pełnią kiszonki oraz czosnek i chrzan. Zaleca się ich codzienne stosowanie w diecie ponieważ Są zabójcze dla bakterii gnilnych  i nie niszczą bakterii fermentacyjnych.

Czego nie należy spożywać?

Najczęstszymi błędami podczas diety jest dodawanie do pokarmów: masła, oleju, mleka. Nie można spożywać mięsa, kasz, ryżu, makaronu, ziemniaków. Nie należy pić: mocnej herbaty, kawy, pić alkoholu i palić papierosów.

 Kryzys?

Najtrudniejszym okresem kuracji jest kilka pierwszych dni. Jest to normalna reakcja organizmu na radykalną zmianę żywienia. Mogą wystąpić wtedy: osłabienie, głód, ból głowy. Jeżeli przezwyciężymy te skutki uboczne to po 2-3 dniach objawy ustąpią.

Po kilku dniach wyraźnie zauważalna będzie poprawa w jakości snu, poprawa nastroju, chęć do działania.

Przeciwskazania do stosowania diety oczyszczającej

Ze względu na ograniczoną ilośc spożywanych kalorii podczas głodówki nie powinny jej stosować osoby: z chorobami wrodzonymi, chorzy na gruźlicę, nadczynność tarczycy, niedoczynność nadnerczy, ostrą porfirię, depresję, wyniszczenie organizmu, a także dzieci, młodzież przed okresem dojrzewania.

Zakończenie diety

Jak mówi sama dr Dąbrowska jednym z najistotniejszych czynników mających wpływ na funkcjonowanie organizmu jest żywienie. Dlatego nie kończ swojej „przemiany” na detoxie! Po całym procesie oczyszczenia zalecane jest wyjście z diety. Powinno trwać minimum tyle co dieta oczyszczająca. Czyli jeżeli byłeś 10 dni na diecie warzywno-owocowej, przez kolejne 10 dni powinieneś z postu wychodzić.

W naszym cateringu dietetycznym Fit & Eat dołożyliśmy wszelkich starań aby dieta oczyszczająca nie była nudna, a posiłki skomponowane były tak, żebyś nie odczuwał uczucia głodu, a dania były smaczne i kolorowe. Jeżeli lubisz warzywa, chcesz szybko schudnąć, odczuwasz uczucie przejedzenia, masz nadmiar wody w organizmie, chcesz walczyć z własnymi słabościami – zacznij dietę warzywno-owocową, a Twój organizm Ci się odwdzięczy.