Dekalog Fit & Eat wg Brzezińskich

Dekalog Fit & Eat wg Brzezińskich

Tagi: , , , , , , ,

Pracujemy nad sylwetkami kluczowych managerów od lat. Specjalnie dla naszych klientów zbudowaliśmy 10 podstawowych zasad, które jak przykazania przyświecają naszej pracy w efektywnym budowaniu zdrowej sylwetki, nie tracąc cennego czasu. Interesuje nas wyłącznie skuteczność. Nasi klienci są wymagający, ale my też.

  1. Fit & Eat – czyli ćwicz i jedz. Nie istnieje trening nawet ten najlżejszy bez dobrze zbudowanej diety, dobranej do wieku, aktywności fizycznej oraz potencjału genetycznego. Bardzo często przy wysokiej aktywności fizycznej nie dbamy o odżywianie, w efekcie przetrenowujemy organizm, łapiemy kontuzje, tracimy efektywność w pracy i w domu. Wszystko to dlatego, że nie dostarczamy na czas odpowiedniej jakości energii i budulca.
  2. Racjonalna dieta – zanim sięgniesz po suplementy. Posiłki muszą smakować. Inaczej nie będziesz trzymał żadnej diety, chociaż byłaby najzdrowsza. Staramy się jeść, co 3 godziny i nie wierzymy w diety cud. Posiłki powinny być zbudowane z produktów nieprzetworzonych, bez konserwantów, barwników i sztucznych aromatów o wysokim potencjale związków fitochemicznych i antyoksydacyjnym. Dania powinny mieć niski ładunek glikemiczny i być bogate w błonnik.
  3. Nie jesz tyjesz. Gdy nie jemy posiłków systematycznie, nasz metabolizm zwalnia, w efekcie mniej jesz i tyjesz.
  4. Jesteś tym, co jesz i CO JE TWOJA STRAWA. Jesteśmy na szczycie piramidy cywilizacyjnej i ostatnim ogniwem łańcucha pokarmowego zwierząt, wiec gromadzimy najwięcej toksyn. Miej świadomość, co jesz, dlaczego, zastanów się, jaki będzie tego skutek i czy może odbić się na twoim zdrowiu.
  5. Żyjesz nie po to żeby jeść. Wybieraj mniejsze zło. Mimo, że żywność jest zanieczyszczona szukaj lepszych produktów to ty kreujesz rynek.
  6. Ćwicz, jedz i miej z tego przyjemność oraz satysfakcję. Wybierz taką aktywność sportową, która sprawia Ci przyjemność. Wyznaczaj sobie małe cele, które później zawsze realizujesz. Dobrym przykładem jest uczestnictwo w zawodach sportowych np: maratony rowerowe, rolkowe, biegowe. Oczywiście podstawą jest dobrze zbudowany trening wzmacniający oraz cardio.
  7. No pain No gain! Czasami nie jest lekko, trzeba się wykazać hartem ducha i zrobić zaplanowany trening. Mimo że w pracy problemy, a w domu atmosfera nie rozpieszcza. Ale jeśli chcesz mieć „kratkę” na brzuchu to warto, w końcu WSZYSTKO, CO PIĘKNE RODZI SIĘ W BÓLACH.
  8. Miej zawsze niedosyt w treningach. Nie przetrenowuj się, pamiętaj trening, po którym organizm się nie zregeneruje może bardziej zaszkodzić niż pomóc, rozbijając struktury białkowe w twoim organizmie i podwyższy hormony stresu (kortyzol). Trening musi być zaplanowany, nie ma nic bardziej niebezpiecznego dla zdrowia, niż brak planu. Dopasuj swój trening do wieku, możliwości Twojego organizmu, predyspozycji genetycznych oraz psychicznych. Jeżeli nie potrafisz zrobić tego sam, zasięgnij porady fachowca, to na pewno zaoszczędzi Twój czas poszukiwań dobrego rozwiązania.
  9. Czuje sie pewniej, gdy mam wpływ na moje życie. Według najnowszych badań medycyny molekularnej prowadzonej przez kliniki onkologiczne w USA, KANADZIE statystyki dowodzą, że 35% populacji choruje na nowotwory z powodu niewłaściwej diety, następne 30% to uzależnieni od tytoniu. Okazuje się, że systematyczna aktywność sportowa 3 razy w tygodniu po 1 godzinie zmniejsza o 50% zachorowalność na nowotwory i choroby układu krążenia.
  10. Zarządzają własnym zdrowiem. Rozbudowanie masy mięśniowej, poprawa sylwetki i zrzucenie zbędnej tkanki tłuszczowej, są to efekty uboczne aczkolwiek pożądane każdej racjonalnej diety i dobrze ułożonego treningu, którego głównym celem, w przypadku osób trenujących amatorsko jest zdrowie. Dieta to nie krótkofalowy cud w naszym życiu, ale sposób na nie. Dzięki umiejętnemu zarządzaniu własnym zdrowiem i większej świadomości, mamy wpływ na lepsze życie swoje i swojej rodziny.
[ssba]